Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

CHP İstanbul kongresinin kazananı belli oldu14.1.2018 08:00:32
Cemal Canpolat ve Canan Kaftancıoğlu’nun yarıştığı CHP 36. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde oy sayımı tamamlandı. Canan Kaftancıoğlu, il başkanlığına seçildi.

Kongrede kurulan 6 sandıkta doğal delegelerle birlikte 654 delege oy kullandı. Oy kullanma işleminin  tamamlanmasının ardından sandıklar kapatılarak, sayıma geçildi.

Seçim sonucunda, Cemal Canpolat’a 318, Canan Kaftancıoğlu’na ise 325 oy çıktı. Canan Kaftancıoğlu, bu sonuçla CHP İstanbul İl Başkanlığına seçilmiş oldu. 

"AKP faşizmini yeneceğiz"

Sonuçların açıklanmasının ardından kısa bir konuşma yapan Canan Kaftancıoğlu, Cemal Canpolat ve çalışma arkadaşlarına, böyle bir kongre organize ettikleri için teşekkür ederek sözlerine başladı. Kaftancıoğlu, "Bu kongre salonundan el ele, kol kola, omuz omuza çıkıp AKP faşizmi ile mücadele edecek ve yeneceğiz. İnancınız ve güveniniz için çok teşekkürler" dedi.

Canan Kaftancıoğlu kimdir?

1972 Ordu doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu’da tamamladı. 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak çalıştı. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda Adli Tıp ihtisasına başladı. TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) ‘de vaka taraması yaparak “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” isimli teziyle ihtisasını tamamladı. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Toplumsal Bellek Platformu’nun kurulmasında önayak oldu.

Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul bırakılmış cinayetlere dikkat çeken Yalın Ses yayınlarından “Benim Babam Bir Kahramandı” isimli derleme kitabı bulunmaktadır. İletişim yayınlarından Müge Tuzcuoğlu derlemesi “Roboski İstenmeyen Çocuklar” ve Um:Ag yayınlarından Eren Aysan derlemesi “Bir Eflatun Ölüm” isimli kitaplara yazı katkısı sunmuştur. Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış yüzü aşkın makalesi vardır. Birleşik Haziran Hareketi geçici yürütmesinde görev almıştır. Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesindedir.

2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür.İLGİLİ HABERLER