Bizi takip edin
Bizi takip edin
Emek Dünyası

Gece baskınıyla yıkılmıştı, yenisi yapılacak...14.1.2018 08:27:07
İstanbul Zeytinburnu Nakliyeciler Sitesi geçen hafta bir gece baskınıyla yıkıldı. Nakliyat - İş üyesi işçilerin direnişiyle karşılaşan ancak polis müdahalesi sonucu başlayabilen yıkımın ardından sendika, girişimlerinin sonucunda geçici bir site yapılması kararı alındığını açıkladı.

Zeytinburnu Nakliyeciler Sitesi geçen hafta bir gece baskınıyla yıkılmıştı. Nakliyat İş Sendikası'na üye işçiler gece boyunca ateş yakıp nöbet tutarak, site giriş çıkışlarını kapatarak yıkımı önlemeye çalışmış ancak çevik kuvvet polislerinin müdahalesiyle yıkım başlayabilmişti. Nakliyat - İş Sendikası, yerine yenisi yapılmadan ranta kurban edilmesine tepki göstererek olayın peşini bırakmayacağını açıklamıştı.

Yenisi yapılıyor

Nakliyat İş Sendikası, nakliyeciler sitesinin yerine geçici olarak bir site yapılacağını açıkladı. Sendikadan yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

"Sendikamızın girişimleri sonucunda Akzirve Gayrimenkul yönetimi, NAKO, NAK-İŞ ve Sendikamızın da katıldığı toplantıda Hadımköy Ömerli Köyünde bulunan “Burak Alüminyum Eski Fabrika” arsasında geçici nakliyeciler sitesi yapılması kararı alınmıştır. Hadımköy Ömerli Köyünde yapılacak olan site bir ay içerisinde tamamlanarak faaliyet geçecektir. Site yapımına bugün itibari ile başlanmıştır.

Site yapımının hem geçici hem de kalıcı olarak yapılacak olan sitelerin tüm yapım masrafları Akzirve Gayrimenkul tarafından karşılanacaktır.

Şuan dağınık olarak sendikamız üyeleri ile birlikte hizmet veren nakliyat ambarları bir ay içerisinde geçici olarak Hadımköy Ömerli’de yapımı başlayan siteye geçerek hizmet vermeye davam edeceklerdir."İLGİLİ HABERLER