Bizi takip edin
Bizi takip edin
Dünya

İsrail'e uyarı: Bir sonraki saldırı Filistin'in tam kalbinde olacak!15.5.2018 22:48:08
Lübnan Hizbullahı lideri Nasrallah, Filistinliler'e yaptığı katliamın ardından İsrail'i uyardı.

Lübnan Hizbullahı lideri Seyid Hasan Nasrallah, dün Gazze'de Filistinlileri hedef alan İsrail katliamının ardından, silahlı direnişte “tamamen yeni” bir aşamaya girdiklerini söyledi.

Geçtiğimiz çarşamba İsrail’in işgal ettiği Golan Tepeleri’ne 55 füze yolladıklarını söyleyen Nasrallah, bunun İsrail’in Suriye’ye dönük saldırganlığına karşı yanıt olduğunu belirtti.

Öte yandan Hizbullah, geçtiğimiz hafta düzenlenen saldırıda örgütün yer alıp almadığına dönük bir bilgi vermedi.

Nasrallah; “İsrailli düşmana mesajımızı verdik, Suriye’yi herhangi bir karşılığı olmadan kafanıza göre vuramazsınız” ifadelerini kullandı.

Saldırının ardından İsrail kaynakları herhangi bir kayıp yaşamadıklarını iddia etmiş, İsrail uçakları cevap olarak Suriye’de daha önceden belirlenmiş hedefleri vurmuştu.

Nasrallah açıklamasını "Eğer İsrail bir kez daha kırmızı çizgileri aşarsa, bir sonraki saldırı, sadece Golan Tepeleri sınırının yakınlarında değil, Filistin’in tam kalbinde olacak. Bir karşılığı olmadan öldürüp bombalayabileceğinizi düşündüyseniz, o zaman yanılıyorsunuz. Saldırılara cevabımız uygun formda ve zamanında olacak” sözleriyle bitirdi.İLGİLİ HABERLER