Bizi takip edin
Bizi takip edin
Adalet Kurultayı

İstanbul'un vurgun dosyası Kılıçdaroğlu'nun elinde: Salı günü açıklanıyor!27.8.2017 17:00:53
İBB CHP Meclis Grubu, Adalet Kurultayı'nda CHP liderine İstanbul dosyası sundu. Dosyasının içeriğiyle ilgili Salı günü basın açıklaması yapacaklarını belirten Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever, "Son yılların en büyük vurgununu açıklayacağız" dedi.


Yurt Gazetesi'nden Cihan Güner'in haberine göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever ile beraberindeki meclis üyeleri, Adalet Meydanı'nda uzun bir görüşme gerçekleştirdiler. 

CHP'LİLER VURGUNU ANLATACAKLAR

CHP liderine içinde fotoğraflar ve belgelerin olduğu kalın bir dosya sunan Ertuğrul Gülsever, İstanbul'daki kent suçlarını belgelediklerini ifade ederken, "Sabah 06.00'da Adalet Meydanı'ndan 57. Alaya kadar süren yürüyüşümüz sonrasında sayın Genel Başkanımıza, CHP İBB Grup Yönetimi olarak İstanbul'daki olumsuz gelişmeler ve kente karşı işlenen suçlar ile ilgili bilgiler sunduk. Titiz bir çalışmayla oluşturduğumuz dosyanın içeriğiyle ilgili Salı günü yapacağımız basın toplantısında kamuoyunu aydınlatacağız" diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN TAMAMI İÇİN TALİMAT VERECEK

CHP'li Meclis Üyeleri'nin hazırladığı dosyayı inceleyen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ise, dosyada yer alan bilgi ve belgelerin İstanbul'daki adaletsizliği detaylarıyla ortaya koyduğunu ifadede ederken, söz konusu çalışmanın Türkiye'nin bütün illerinde yapılması için talimat vereceğini söyledi.İLGİLİ HABERLER