Bizi takip edin
Bizi takip edin
Afrin Harekâtı

Afrin şehidi eski CHP yöneticisi çıktı29.1.2018 08:29:09
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Erdoğan'ın Afrin üzerinden CHP'li vekillere çatmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Ağbaba, Afrin'de şehit düşen Uzman Çavuş Ali Gümüş'ün eski CHP yöneticisi olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ÖSO'ya "terörist" diyerek ortak harekat düzenlenmesini eleştiren CHP'li vekillere, "Ulan ahlaksız sen sıcak yatağında yatarken o ÖSO'lar benim Mehmet'imle beraber senin kol kanat gerdiğin teröristleri yok ediyorlar" ifadeleriyle çıkışmıştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba sosyal medya hesabından Erdoğan'ın hakaretlerine tepki gösterdi.

Ağbaba Twitter hesabından CHP eski yöneticisi Uzman Çavuş Ali Gümüş’ün Afrin’de şehit düştüğünü aktardı. Ağbaba paylaşımında, “Ülkenin Cumhurbaşkanı 'Ulan siz CHP'liler sıcak yatağınızda uyurken' dediği saatlerde CHP eski yöneticimiz Uzman Çavuş Ali Gümüş Afrin'de şehit düştü. Tüm Türkiye'nin başı sağolsun” diye yazdı.

Eskişehir Odunpazarı CHP’li Belediye Başkanı Kazım Kurt da Twitter’dan şehit Ali Gümüş’ün fotoğrafını paylaşarak, “Afrin'de şehit olan Ali Gümüş, CHP Gençlik Kolları'ndan sonra Mersin Mut CHP İlçe yöneticiliği yapmış bir kardeşimizdi. Eşi 7 aylık hamileydi. Acı olan ise şehit olduğu saatlerde ülkenin cumhurbaşkanının ‘Ulan CHP'liler, siz sıcak yatağınızda yatarken...’ diye bağırıyor olmasıydı” ifadeleriyle Erdoğan’a tepki gösterdi.İLGİLİ HABERLER