Bizi takip edin
Bizi takip edin
Emek Dünyası

Hak İş yöneticisi taşeron işçilere "DİSK'i buradan kovun" dedi10.1.2018 09:28:59
İSKİ’de çalışan ve kadro kapsamı dışında bırakılmalarını protesto etmek ve kadro taleplerini dile getirmek için iş bırakan işçiler “DİSK’i kovun” diyen Hak-İş’e bağlı Enerji İş Sendikası Başkanı’nı direniş alanından uzaklaştırdı.
Kadro talebiyle iş bırakmaya eylemi yapan İSKİ işçilerinin eylemine destek veren DİSK yöneticilerini kötüleyen ve “DİSK’i kovun” diyen, Hak-İş’e bağlı Enerji İş Sendikası Başkanı Mahmud Altunsoy, işçiler tarafından eylem alanından uzaklaştırıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde (İSKİ) taşeron olarak çalışan işçilerin kadro talebiyle sürdürdükleri iş bırakma eylemi ikinci gününde devam ediyor. Kağıthane’de bulunan İSKİ Genel Müdürlük binası önünde yapılan eyleme, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Enerji-Sen Sendikası yöneticileri destek ziyaretinde bulundu.

Enerji-Sen’in destek ziyaretini karalamak isteyen Hak -İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (Hak-İş) bağlı Enerji-İş Genel Başkanı Mahmud Altunsoy, elindeki mikrofonla işçilere seslenerek, DİSK’i reddetmelerini istedi.

“DİSK’i kovun” dedi kendisi kovuldu

DİSK üyelerine yönelik tahrik edici konuşma yapan Altunsoy “Ben burayı provoke etmenize izin vermem. Bu arkadaşlarla ilgilenecek olan biziz. Bunlar sendika değil, bunlar örgüt. Eğer mücadele edecekseniz bunları içinizden kovun” diye konuştu. Devamında, “DİSK’i istiyor musunuz? DİSK’i burada istiyor musunuz” diye işçilere seslenen Altunsoy’a işçiler de, “Evet” diyerek yanıt verdi. İşçilerin tepkisi üzerine şaşkınlık yaşayan Altunsoy, bir süre daha açıklamalarına devam etti.

Altunsoy’un DİSK için yeniden “Sendika değil, bunlar örgüt” diye bağırmasına tepki gösteren işçiler, “Biz burada kavga gürültü ve sendika istemiyoruz. Biz sadece kadro istiyoruz. İşimizi ekmeğimizi istiyoruz” diyerek eylem alanda uzaklaştırdı.İLGİLİ HABERLER