Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Suat Kılıç için bir iddia daha: FETÖ'ye ev açtı16.1.2017 08:26:16
Denizli savcısıyken de tutuklanan F.B., Hukuk fakültesi 4. sınıfta okurken, eski Bakan Suat Kılıç'ın Ankara'daki evinde kaldıklarını, Kılıç'ın burayı Cemaat'e tahsis ettiğini iddia etti.

Bir dönem Adıyaman'da başsavcılık yapan, Denizli savcısıyken de tutuklanan F.B., Hukuk fakültesi 4. sınıfta okurken, eski Bakan Suat Kılıç'ın Ankara'daki evinde kaldıklarını, Kılıç'ın burayı Cemaat'e tahsis ettiğini iddia etti.

O evde Suat Kılıç'la birlikte kaldıklarını söyleyen Cemaatçi savcı, "Suat Kılıç, o dönemde zaman zaman Dünya Radyosu'nda program yapıyordu. Kaldığımız evlerde de Risale-i Nur okunuyor, Fetullah Gülen'in vaazları dinleniyordu." dedi.

Sözcü gazetesinden Asuman Aranca'nın haberine göre, FETÖ'nün yargı ayağına ilişkin soruşturmada tutuklanan Denizli eski Savcısı F.B., öğrenciliği döneminde AKP'li eski bakan Suat Kılıç'ın Cemaate tahsis ettiği evde onunla birlikte kaldığını öne sürdü.

2014'te yapılan HSYK seçimlerinden önce "İdris" kod adlı örgüt imamının kendisine ByLock yüklü tablet verdiğini ve buradan konuştuklarım anlatan F.B., ifadesinde özetle şunları söyledi:

GÜLEN'İN VAAZLARI

"Fethiye İmam Hatip Lisesi'nde okuduğum 1990'lı yıllarda FETÖ'nün yurtlarında kaldım. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandıktan sonra da örgütün evlerinde kaldım. 4'üncü sınıftayken eski bakanlardan Suat Kılıç'ın kiralık bir evi vardı. Bunu cemaate tahsis etti. Onunla birlikte aynı evde kaldık. O dönem zaman zaman Dünya Radyosu'nda program yapardı. O dönem evlerde Fethullah Gülen'in vaazları dinleniyordu. 1999'da mesleğe başladım. Küçük gruplar halinde bir araya geliyorduk. Bizler grup abimize maaşımızın yüzde onluk kısmını elden verirdik. Erzincan'da 4 yıl çalıştım. Başsavcımız İlhan Cihaner'di. Cihaner hakkında yürütülen soruşturmaya ilişkin herhangi bir bilgim yoktur. 2011'de Adıyaman Başsavcısı olarak atandım. Burada ise öğretmen olduğunu öğrendiğim Hamza kod isimli kişi bizimle ilgilenirdi. Malatya Başsavcıvekili Şeyhmus Şat, İdare Mahkemesi Başkam Ragıp Bey, Esat Başsavcısı Esat Faruk Benli, Ağır Ceza Mahkemesi Başkam Fahrettin Kaya ile birlikte görüşürdük.

 

BYLOCK'TAN TANGOYA

2014'te Denizli'ye atandım. HSYK seçimlerinden önce öğretmen olduğunu bildiğim İdris kod isimli şahıs ByLock programının yüklü olduğu tableti bana verdi ve buradan konuştuk. 2016'nın başlarından itibaren İdris isimli kişi, "Artık ByLock'u değil, Tango'yu kullanacağız" dedi. Görünümü Tango'ydu, ancak içeriğinde ne olduğunu bilmiyorum. Aynı şekilde yazışmalar buradan devam etti. Darbe girişiminin hemen ertesi günü İdris ile evinin arkasındaki yürüyüş yolunda karşılaştıklarını iddia eden F.B., "Kendisine 'Abi bu rezalet ne?' diye sordum. O da bunun cemaat darbesi olmadığım savundu. Ama bana tutuklanabileceğimi söyledi" dedi.İLGİLİ HABERLER