Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Ümraniye saldırganları yakalandı26.2.2017 14:23:07
Ümraniye'de HAYIR içerikli broşür dağıtan HAZİRAN Hareketi üyelerine bıçakla saldıran iki kişi polis tarafından gözaltına alındı. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Ümraniye Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Bürosu, iki saldırganı gözaltına aldı" dedi.

Şüphelilerin gözaltına alındığını duyuran TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Barış Yarkadaş şunu söyledi:

“Dün saldırıya uğrayan Haziran Hareketi Üyesi Devrim Boran’a saldıran iki kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden biri saat 12.15, diğeri ise saat 13.00’te yakalandı. Ümraniye Asayiş Büro ekipleri, kamera görüntüleri ve ifadelerden yola çıkarak başarılı bir operasyona imza attı. Hızlı davrandı ve sokakları eşkıyalara bırakmayacaklarını gösterdiler.

Asayiş Büro, böylece dün resmî polislerin, yapılan ihbar karşısında harekete geçmemesinin eksiğini de kapattı. Saldırı olacağı ihbarına rağmen buna duyarsız kalan ve olay yerinden uzaklaşan iki resmî polisin tavrını TBMM’ye taşıyacak ve bunun nedenini de soracağız.”

GÖREV YARGININ

Bundan sonraki sürecin yargı eliyle devam edeceğini belirten Yarkadaş “Umarım yargı da polis gibi adil davranır ve sokakların eşkıyalara teslim edilmeyeceğini verdiği kararla gösterir” dedi.

Yarkadaş, “Türkiye, İktidarın referandumla getirmek istediği rejime dönüşse, yani burası bir parti devleti olsa, polisler o saldırganları yakalama cesareti gösteremezdi” ifadesini de kullandı. Yarkadaş, “İşte bu yüzden HAYIR diyor ve parti devleti oluşturma girişimine karşı çıkıyoruz” dedi.

 İLGİLİ HABERLER