Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

Sözcü davasında Emin Çölaşan ve Necati Doğru da sanık10.12.2018 15:39:41
Sözcü gazetesi sahibi ve çalışanları hakkında ‘FETÖ’ kapsamında açılan davaya, üç tepe yöneticisi, yazarlar Emin Çölaşan ve Necati Doğru da sanık olarak eklendi.

Patron Burak Akbay, çalışanlar Gökmen Ulu, Mediha Olgun ve Yonca Yücekaleli hakkında ‘silahlı terör örgütü (FETÖ) yönetme, terör örgütü propagandası yapma ve terör örgütüne yardım etmek’ suçlamalarıyla geçen yıl İstanbul 37’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı.

AA’nın haberine göre yeni iddianamede beş kişiye ‘silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek isteyerek yardım etme’ suçlamasıyla yedi buçuk yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Sabah gazetesinden Atakan Irmak’ın haberine göre de davanın yeni sanıkları şöyle: Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, İnternet Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin, İnternet Haber Koordinatörü Yücel Arı, köşe yazarı Necati Doğru ve köşe yazarı Emin Çölaşan…

Uğur Dündar ve Saygı Öztürk de soruşturulmuş 

Dosyada şüpheli olarak bulunan yazarlar Uğur Dündar ve Saygı Öztürk hakkında ise ‘örgüte üye olmamakla birlikte bilerek isteyerek yardım etme’ suçu kapsamında takipsizlik kararı verilmiş.

Habere göre mahkeme ikinci iddianameyi de kabul etmiş.İLGİLİ HABERLER