Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Perinçek'in Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklandı27.1.2018 14:20:19
Vatan Partisi, 2019’da yapılacak seçimler için Cumhurbaşkanı adayının Doğu Perinçek olduğunu açıkladı.

Vatan Partisi Kurultayında, 26 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşen Merkez Karar Kurulu'nda oybirliğiyle alınan kararla Doğu Perinçek'in Cumhurbaşkanı adayı gösterildiği ilan edildi. Kurultayda yapılan oylamada delegenelerin tamamının oyuyla Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin Cumhurbaşkanı adayı oldu.

Perinçek'in konuşmasından satır başladı:

Vatan Partisi'nin zamanı gelmiştir. Vatan Partisi'nin zamanında hepinizi yürekten sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Zor zamandır bu, çetin zamandır. Zor zamanlar, çetin günler aynı zamanda köklü büyük değişikliklerin de zeminidir. Zaman bizim zamanımız. Zemin bizim zeminimiz. Bu zor günlerden milletimize devletimize önderlik ederek Atatürk devrimimizi kesin hedefine ulaştırmaya kararlıyız. Bunu yaparız. Türk milletinin gücü ve insanlığın Türk milletinin arkasındaki değerleri bunu yapacağımızı gösteriyor. Değerli arkadaşlar, bütün dünya şimdi yeni bir dünya kurulduğunu konuşuyor. Çin Halk Cumhuriyeti’ndeydim. Orada dünya partileri toplandı . Türkiye’den de iki parti davet edildi: Vatan Partisi ve iktidarda bulunan AKP. Orada her kürsüye çıkan, dünyanın bütün ülkelerinin devlet yöneticileri, devlet başkanları, hükümet ve meclis başkanları hepsi "yeni bir dünya kuruluyor” diye söze başladı.

"DÜNYA YENİ BİR İNSANLIK ÇAĞINA GİRİYOR"

Atlantik çağı bitti. O ABD’nin dünyanın efendiliğine soyunduğu çağ bitti.

Dünya bir insanlık çağına giriyor. Bu Asya çağı, Avrasya çağı, kadim medeniyetler, Asya’nın büyük medeniyetleri, başı dik yaşama birikimi, bağımsızlık birikimi ve çağımızın Mustafa Kemal Atatürk’ün önderlik ettiği o kurtuluş savaşları birikimi ayağa kalktı ve yeni bir dünyayı kuruyorlar.

Yeni bir dünyanın kuruluşunun ön cephesi Batı Asya. Onu söyledik bütün dünya partilerine.

Türkiye yine bütün insanlık namına geleceği belirleyecek dünyanın büyük bir mücadelenin içinde..

Mehmetçik bugün Afrin’de yarın Membiç’te öbür gün Fırat’ın doğusunda. O yeni dünyanın kuruluşu için yine kanını feda ederek büyük bir mücadele içindedir.

Biz Vatan Partisi'nin karar kurultayı olarak Mehmetçikin bu büyük mücadelesinde onların yürekleriyle yüreklerimiz çarpıyor.

Bu salon Mehmetçikle bütünleşmiş bir salon bu çetin koşullardan büyük çözümle çıkacağız.

Türkiye’nin önündeki program belli.

1- Vatanımızın bütünlüğünü sağlayacağız. Türkiye’de artık polislerimiz canlı bombaların üstüne atlamak zorunda kalmayacak. Komandolarımız Kayseri’de polislerimiz Maçka’da İstanbul’da terörist bombalarının hedefi olmayacak. Şırnak’taki yurttaşımız vartodaki çobanımız Diyarbakır çarşısındaki kebapçı Van’daki balıkçı onların yarasını saracağız onların yarası bizim yaramız.

2- Tekrar tezgahlar çalışacak. Paslanan makinaların pasları silinecek. Çarşılarımıza şenlik gelecek.İLGİLİ HABERLER