Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

"Askerden gelen oğlumun postallarını askere gitmeyen oğullarına göndereyim"15.4.2018 21:49:22
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tire ilçesinde, arıtma tesisindeki incelemesinden sonra yapımı tamamlanan stadyuma geçerek bir konuşma yaptı. 'Postal' tartışmasına değinen Kılıçdaroğlu, "Bay Recep eğer sen gerçekten milliyetçiysen ben askerden yeni gelen oğlumun postalını, senin askere gitmeyen çocuklarına göndereyim" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tire ilçesinde, arıtma tesisindeki incelemesinden sonra yapımı tamamlanan stadyuma geçti. Stadın açılışını gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, burada tribünleri dolduran vatandaşlara seslendi.

Kılıçdaroğlu ise törende yaptığı konuşmada, CHP'li belediye başkanlarının kırsal ve kent arasında uçurum olmaması için destekleyici uygulamalar yaptığını söyledi. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Biz Türkiye'nin büyümesine, kalkınmasına hayat standartlarının yükselmesine özen gösteriyoruz. Bu çerçevede çalışma yapıyoruz. Biz çalışma yapıyoruz ama birileri çekemiyor kıskanıyor, eleştiriyor, gözdağı veriyor, iddianameler hazırlıyor. Sanıyorlar ki CHP'liler geri adım atacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu hakkında 397 yıl hapis cezasıyla iddianame hazırlandı. Bizler dedik ki 'Kocaoğlu ve arkadaşları namusludur, boğazlarından aşağı bir kuruş haram lokma girmez'. Çünkü bizim belediye başkanlarımızın vazgeçilmez iki amacı ve kuralı vardır.

Kendisine oy versin vermesin, hiçbir ayrım yapmadan bütün beldeye hizmet götürecektir. Onların yaptığı gibi 'Bana oy vermeyene hizmet etmem' anlayışıyla hareket etmedik. Bizim başkanlarımız, koltuğa oturduktan sonra herkese hangi partiden olursa olsun eşit hizmet götürüyorlar. Onlardan birinci farkımız bu. İkinci farkımız şu. Harcadığımız her kuruşun hesabını millete vermek. Hizmeti kaça mal ettiğimizi sizlere sunmak. Az önce belediye başkanımız güzel bir örnek verdi. Burayı 64 milyon liraya mal etmişler. Onlar aynı yeri 200 milyon liraya ihaleye çıkardılar daha rakam belli değil. Para, vatandaşın parası."

'GEÇİCİ TAHSİS BELGESİ OLANLARA TAPU' SÖZÜ

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, iktidara geldiğinde, geçici tahsis belgesi olan herkese tapu vereceğini belirterek, şunları söyledi:

"Meşhur bir zat var ya. Arada bir 'Ey Kılıçdaroğlu' diyen zat. Geçenlerde diyor, 'Bu adam' diyor, 'Bay Kemal' diyor; devlete hizmet ederken maaş dışında bir şey kazanamamış. Devletin en önemli makamlarında görev yaparken malı mı götürelim? Sizin gibi mi yapalım? Bizim boğazımızdan haram lokma geçmez. Bugün yine konuşmuş Bay Recep, diyor ki 'Kılıçdaroğlu tapusuz binalara tapu verecekmiş, gecekondulara tapu verecekmiş'. Bay Recep, sana söylüyorum. 50 yıldır aynı yerde oturan çoluk çocuğunu yetiştirmiş, torunlarını büyütmüş, çocuklarını askere göndermiş geçici tahsis belgesi olan herkese tapusunu vereceğim. Anasının ak sütü gibi helaldir o tapu ona. Kimse senin gibi kaçak saraylarda oturmayacak. Herkes evinde huzur içinde oturacak."

"KAYBEDEN SARAYDA OTURAN VE ONUN LOBİLERİ OLACAK"

Hükümetin tarım politikasını eleştirerek, mercimeğin, buğdayın, samanın ithal edildiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, tarımın sorunlarının ithalatla çözülemeyeceğini savundu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Tarımın sorunları çözülmeden Türkiye'nin sorunları çözülmez. Üreticinin sorununu çözeceksiniz ki Türkiye'nin sorunlarını çözelim. Kırsalda tarımı bitirirseniz oradaki insanlar kentin varoşlarına gelerek hayata tutunmaya çalışacaklardır. Herkes huzur içinde yaşasın. Bizim yol haritamız tekelleşme, ithalat değil üretime artıracağız, kendi halkımıza vereceğiz. Kaybeden sarayda oturan ve onun lobileri olacak. Sanıyorlar ki ithalat yapınca Türkiye'nin sorunlarını çözeriz. Çiğ süt, peynir, saman, bakliyat, nohut üreteceksiniz. Kendi kendine yeten dünyadaki 7 ülkeden biri olan Türkiye bugün kendi kendine yetemez hale geldi. Sütü, çiçeği, fidanı, peyniri de kırsaldan alıp kentle paylaşan belediyelerimiz hem kırsala hem kente hizmet ediyor. Halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak görüyoruz."

"ASKERDEN YENİ GELEN OĞLUMUN POSTALINI, SENİN ÇOCUKLARINA GÖNDEREYİM"

Suriye sınırındaki ziyaretine Erdoğan'ın yönelltiği eleştirilere de değinen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Hatay'a gittim. Recep Bey diyor ki 'Ey Kılıçdaroğlu senin Hatay'da ne işin var?' Recep Bey, kusura bakma, ben senin gibi yapmadım. Davul zurna yanıma almadım, şehitlerimizin kanı kurumadan onlarla şarkı türkü söylemek gibi bir adet edinmedim. Şehitler üzerinden siyaset yapmadım, şehitlere her zaman her ortamda saygı duydum. 'Kılıçdaroğlu, postalın eksikse postal göndereyim' demiş. Ben postalı bu ülkenin yiğit bir genci olarak 1968'li yıllarda giymiştim. Postalı da giymiştim parkayı da giymiştim. Sevgili Recep, Bay Recep eğer sen gerçekten milliyetçiysen ben askerden yeni gelen oğlumun postalını, senin askere gitmeyen çocuklarına göndereyim. Oturup benimle uğraşıyorsun. Emin olun, ben olmasan Recep Bey bunalıma girecek. İyi ki varız, bunalıma girmekten kurtarıyoruz onu. Askerlerle oturdum, acılarını paylaştım, komutanlarla beraber oldum. Şova yeltenmedik onların kahramanlıkları her zaman gururumuz oldu. Sakız Karakolu'nda görev yapan komutanlara buradan İzmir'den Tire'den selam gönderiyorum. Erlerin gözlerinden öpüyorum. Garibanın çocuğu olunca 'Allah herkese şehitlik nasip etsin' diyor. Senin çocuklarını gönder askere, bakanlarının çocuklarını gönder. Onların sırtından propaganda yapacaksın dönüp, Kılıçdaroğlu'na saldıracaksın. Sen benimle aynı kıratta değilsin. Benim yoldaşlarım bu ülkenin 80 milyonu kadını, erkeği, yaşlığı, genci Kuvva-yi Milliyecidir."

"YİĞİT KİMMİŞ 80 MİLYON GÖRSÜN"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "ÖSO, bizim Kurtuluş Savaşımızdaki Kuva-yi Milliye güçleri gibi bir oluşumdur" sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Bu zat bir densizlik daha yaptı. Kalktı dedi ki 'Efendim dedi ÖSO'cular Kuva-yi Miliyeci’dir' dedi. Parayla savaşa gönderiyorsun. Allah aşkına bütün vatandaşlarıma sesleniyorum. Hangi Kuva-yi Milliye’ci parayla askere mi gitti? Onlar bayrakları, vatandaşları çocukları için Türkiye için mücadele ettiler. 5 kuruş beklentileri olmadı. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Para için değil, vatan için mücadele ettiler" diye konuştu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a "Senin belirleyeceğin bir yerde senin yandaşlarını da al, gel er meydanına. Yiğit kimmiş, 80 milyon görsün. Kaçma Recep Bey, kaçma" dedi.İLGİLİ HABERLER