Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Medyada tek sesliliğe karşı çağrı: Televizyonları kapatalım17.5.2018 11:15:54
24 Haziran seçimlerine az süre kala, medyadaki taraflı yayın tepki çekiyor.Birleşik Haziran Hareketi, basın üzerindeki baskıya dikkat çekmek ve muhalif partilerin adaylarının ekranlarda yer almamasına tepki göstermek için ‘havuz medyasını’ protesto çağrısı yaptı.

Çağrıda TRT için "Halkın parasıyla halka yalanlar anlatıyor" denilirken, AKP'nin çeşitli dönemlerde ele geçirdiği medya kuruluşları sıralandı. Haziran Hareketi, "Bunları izlemeye devam etmeyin" diyerek 18 Mayıs Cuma akşamı saat 20.00'de televizyonları kapatma çağrısında bulundu.

Çağrıda şu ifadeler kullanıldı:

"Öyleyse #TamamKapatıyoruz

Türkiye, AKP-MHP eliyle baskın bir seçime giderken medyada tek seslilik hakim kılınmaya çalışıyor. AKP medyanın yüzde 96'sını kontrol ediyor. Televizyonlar tek bir adayın propaganda araçlarına dönmüş durumda. Göstermelik birkaç haber hariç cumhur ittifakının adayları dışındaki sesleri duymak imkansız. Referandumda bu ülkenin en az yarısının oy verdiği hayır seçeneği nasıl yok sayıldıysa şimdi de tamam diyenlerin sesi kısılıyor.

Öyleyse tamam! Biz bu ülkede üreten, düşünen, emeği ile geçinen, vergisini ödeyen milyonlarız. Gücümüzün farkındayız. İktidardan rant kapma telaşı ile susturulmuş, havuza atlamış patronların televizyonlarına gücümüzü gösteriyoruz.

18 Mayıs Cuma akşamı saat 20.00'de milyonlar olarak televizyonları kapatıyoruz.

Bu ülkede milyonların siyasi tercihlerini yok saydınız madem, #TamamKapatıyoruz"İLGİLİ HABERLER